HATAY PAYAS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mustafa DANIŞMAN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mustafa DANIŞMAN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadelemizi başlatmak üzere Samsun'a ayak bastığı günün 105. yılında hürriyetine düşkün, esarete boyun eğmeyen milletimizin Bayramını yürekten ve coşkuyla kutluyorum. Kurtuluşun ilk adımı,19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun'da göndere çekilen istiklal bayrağı, Amasya, Erzurum ve Sivas'tan geçerek yurdumuzun dört bir yanında dalgalanmaktadır. Şanlı bayrağın gölgesinde gençlerin gücüyle birleşen medeniyet tecrübemizle milletimizi muasır medeniyetler seviyesinde ulaştırma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Sevgili Gençler,

Ülkemizin müreffeh yarınları için umudumuz, gücümüz, güvencimiz sizlersiniz. Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran irade, kararlılık ve inanç ile 19 Mayıs ruhuna tıpkı ilk günkü heyecanla yaşatmaya devam edin... Çünkü Mustafa Kemal ATATÜRK'ün de 20 Ekim 1927'de Gençliğe Hitabesi'nde dediği gibi "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"

Sizler, Avrupa'dan Afrika'ya uzanan geniş bir coğrafyada hüküm süren bir ecdadın torunları ve köklü tarihi binlerce yıllık maziye dayanan asil bir milletin evlatlarısınız. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün 105. yıl dönümünde, milletimizin ve gençlerimizin bayramını kutluyor; gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum."

 

17-05-2024

Karacami Mahallesi İnönü Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Payas/Hatay - 326 755 9958

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.